Clubul Cărți românești

își propune să construiască o comunitate a iubitorilor de cărți și să ofere membrilor acces la cele mai ieftine cărți de pe piață.

Descoperiți beneficiile exclusive și cadourile pe care le-am pregătit pentru membrii clubului.

Clubul Cărți românești

Dacă vă întrebați de ce ar trebui să vă alăturați clubului nostru, iată câteva beneficii

Abonamente personalizate pentru fiecare cititor

Știm că fiecare cititor este unic, cu nevoi și preferințe diferite. De aceea, am creat trei tipuri de abonamente, astfel încât să poți alege varianta care ți se potrivește cel mai bine.

carte.svg

Prima lună de abonament este complet gratuită

Este o oportunitate excelentă de a descoperi serviciile noastre fără niciun risc. Încearcă și vezi dacă îți place. Nu ai nimic de pierdut!

cadou.svg

Prețuri de neegalat la cărți

Ca membru al Clubului Cărți românești ai acces la prețuri speciale la cărți. Astfel te poți bucura de lectură fără a-ți goli portofelul.

pret.svg

Acces gratuit la evenimentele noastre

Fie că este vorba de evenimente online sau offline, membrii noștri au acces gratuit la toate evenimentele. Întâlniți autori, discutați idei și vă conectați cu alți iubitori de cărți.

evenimente.svg

Cadouri Exclusive

Știm că micile detalii contează.
De aceea, vă răsplătim cu cadouri speciale

Fiecare membru primește la înscrierea în club cadouri în funcție de abonamentul ales.

Semn de carte unic

Creat special pentru membrii clubului și realizat din hârtie Invercote Creato de 300 gsm, cu laminare catifelată pe ambele părți și finisare UV. În plus, pe spate vei descoperi un mini-jurnal de lectură, o unealtă utilă pentru a-ți monitoriza lecturile lunare. Nu este doar elegant, ci și funcțional.

cadouri-semn-carte.png cadouri-semn-carte-mobile.png

Certificat personalizat de membru

Ca recunoaștere a statutului tău în cadrul Clubului Cărți românești, îți vom oferi un certificat de membru personalizat cu numele tău, realizat pe hârtie de calitate și care reprezintă un simbol tangibil al apartenenței tale la comunitatea noastră exclusivă de pasionați ai cărților.

cadouri-certificat.png

Husă de carte personalizată

Pentru că știm cât de mult prețuiești cărțile tale, am creat o husă de carte unică, realizată din fetru moale și durabil, cu o emblemă țesută care afișează culorile și logo-ul Clubului Cărți românești.

cadouri-husa.png

Insigna de membru al clubului

Cu un design elegant, această insignă de 25mm, emailată și finisată cu nichel, poartă cu mândrie culorile și simbolul Clubului Cărți românești. Reprezintă nu doar confirmarea statutului tău de membru în clubul nostru, ci și recunoașterea pasiunii tale pentru cărți.

cadouri-insigna.png

Și multe altele...

De ce să devii membru?

Avem un obiectiv simplu la Clubul Cărți românești: să aducem împreună o comunitate de oameni care iubesc cărțile și să le oferim o experiență valoroasă.

laptopWhy.svg

Cum mă abonez?

După crearea contului de utilizator, alegeți unul dintre abonamentele disponibile în pagina de abonamente.

Sunt disponibile trei tipuri de abonament: Citișor, Citireț și Citiholic.

În funcție de abonamentul ales puteți comanda lunar: trei cărți la abonamentul Citișor, șase cărți la abonamentul Citireț sau un număr nelimitat de cărți la abonamentul Citiholic. Beneficiile și prețul lunar al abonamentelor sunt afișate în pagina de abonamente.

carteWhy.svg

Chiar pot comanda câte cărți doresc cu abonamentul Citiholic?

Da, poți comanda un număr nelimitat de cărți în fiecare lună.

Abonamentul Citiholic oferă un număr nelimitat de cărți, dar există o limită de două exemplare din același produs/titlu. Acest lucru înseamnă că puteți achiziționa o varietate nelimitată de titluri diferite, însă sunteți restricționat la maximum două exemplare din același titlu. Această limită ne permite să oferim o experiență de cumpărături pozitivă și echitabilă tuturor clienților noștri și să asigurăm disponibilitatea produselor pentru toți membrii abonați.

abonamentWhy.svg

Cum funcționează abonamentul?

Toți membrii beneficiază de prima lună de abonament gratuit, oferită sub forma unui voucher/cupon de reducere. Suma corespunzătoare abonamentului este dedusă din totalul primei comenzi de produse efectuate. Pentru a profita de această reducere, valoarea comenzii trebuie să depășească costul abonamentului, în caz contrar, reducerea nu se aplică și se pierde. Reducerea nu se poate aplica ulterior, pentru o altă comandă.

Așadar, asigurați-vă că valoarea comenzii dvs. depășește costul abonamentului pentru a beneficia de prima lună gratuită.

Abonamentul se reînnoiește automat în fiecare lună, iar data de reînnoire se calculează de la data la care a fost încheiat abonamentul.
Exemplu: dacă ați devenit abonat “Clubul Cărți românești” în data de 2 martie, abonamentul se va reînnoi automat în data de 2 a lunilor următoare. Un e-mail de confirmare a plății abonamentului va fi trimis doar în momentul primei înregistrări. Acest e-mail nu va fi trimis lunar odată cu reînnoirea automată.

Anularea abonamentului se poate face în orice moment, accesând secțiunea „Abonamentele mele” din contul de client și apasând butonul „Anulează”. Rețineți că anularea abonamentului va intra în vigoare a doua zi după următoarea dată de facturare.
Alternativ, ne puteti scrie la adresa de e-mail subscriptions@clubulcartiromanesti.co.uk și solicita anularea.

Pentru a preveni taxarea în următorul ciclu de facturare, dezabonați-vă cu cel puțin 24 de ore înainte de următoarea dată de facturare.
Odată ce abonamentul este anulat veți primi un e-mail care confirmă dezabonarea.

face.svg

Înscrieți-vă chiar acum în Clubul Cărți românești și beneficiați de prima lună gratuită

iar în cazul în care vă răzgândiți, puteți anula abonamentul cu ușurință, în orice moment, fără nicio obligație.

Nu ratați ocazia de a face parte din această comunitate dedicată iubitorilor de cărți!